KONST / Litografier / Färglitografi 14033194
nr 1403 3194
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), handkolorerad. Signerad. Motivet: 29x23cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:49:59
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Sven Lidberg
Läs mer om Sven Lidberg